ישנן אפשרויות אחסון רבות זמינות, אך חשוב לבחור אפשרות מתאימה לך

למד עוד על היתרונות והחסרונות של אחסון בענן

ייתכן שלא תזדקק לאחסון בענן, אז למד עוד על חלופות אחסון בענן

למשתמשי המחשב ומשתמשי הניידים ישנן שתי אפשרויות בכל הנוגע לאחסון: אחסון עצמי ואחסון בענן.

בעוד שאחסון עצמי שומר את הקבצים החשובים שלך ישירות על המכשירים האלקטרוניים שלך, אחסון בענן מספק גיבויים מאובטחים של הקבצים שלך, מפנה מקום יקר במכשיר שלך ובמקביל מאפשר לך לגשת לפריטים המאוחסנים שלך מכל מקום.

למרות שרבים משירותי האחסון בענן גובים עמלות, החדשות הטובות הן שרבים מהם מספקים כמות מוגדרת של אחסון בחינם.

רוב האנשים אינם זקוקים לכמות עצומה של אחסון בענן, כלומר ניתן לאחסן מספר עצום של קבצים בענן מבלי לגרור חיובים כלשהם.

למרות שהאחסון בענן כרוך בעלות, אינך צריך לשלם אגורה! ישנם שירותי אחסון בענן המציעים שירותי אחסון בחינם או בעלות נמוכה תוך שמירה על המסמכים החשובים.

לפני שאנו מתחילים לדון בשאלה האם בכלל משתלם לנו לשלם על אחסון זה אציג כמה מהיתרונות והחסרונות של האחסון בענן.

יתרונות וחסרונות לאחסון בענן

שירותי האחסון בענן צברו פופולריות משמעותית מאוד בשנים האחרונות ברחבי העולם בשל היתרונות הרבים המוצעים על פני אפשרויות אחסון נתונים מסורתיות, הן בעסקים וארגונים והן למשתמשים אינדיבידואלים אשר מחפשים מענה לאחסון מסמכים, תמונות, סרטונים ועוד.

אולם כידוע לכל טכנולוגיה חדשה יש מספר יתרונות ומספר חסרונות כמו גם לאחסון בענן.

אחסון בענן הוא אפשרות טובה אולם הוא גם יכול ליצור כמה איומי אבטחה.

להלן סקירה כללית של חלק מהיתרונות והחסרונות העיקריים של אחסון בענן.

תלותיות באינטרנט כחסרון לאחסון בענן

כאשר עסקים משתמשים באפשרות האחסון בענן הנתונים שלהם מאוחסנים במיקום מחוץ לאתר, והם יכולים לגשת אליהם באמצעות חיבור לאינטרנט. במקרה שהחיבור לאינטרנט שלהם נכשל, זה יוביל ליוקר זמן השבתה מכיוון שהעסקים מסתמכים מאוד על אחסון בענן.

אפשרות נוספת היא חיבור אינטרנט איטי, באפשרות זו העסקים יצטרכו לחכות יותר זמן מהרגיל בכדי לגשת לנתונים שלהם. זהו חיסרון מכיוון שאנו לא רוצים להיות תלותיים בדבר כשזה נוגע בנתונים שלנו.

חששות אבטחה ופרטיות כחסרון לאחסון בענן

כאשר אנו עוברים לאפשרויות האחסון בענן הדבר אומר שאנו מוסרים את כל הנתונים שלנו לצד שלישי.

לכן מאוד חשוב לפני שאנו נוקטים בצעד זה לוודאות שהחברה שאנו סומכים עליה עם הנתונים שלנו הינה חברה אמינה וכמובן יכולה לשמור על אבטחת הנתונים.

בעבר דיווחו על לא מעט מקרים של שימוש לרעה בנתונים. לדוגמה, בשנת 2014 עקב תקלת אבטחה במערכת אחסון מוכרת נמחקו כל הנתונים הסודיים של הלקוחות.

לכן מאוד חשוב לעשות מחקר לפני שאנו מוסרים את הנתונים שלנו.

נגישות כיתרון לאחסון בענן

כאשר אתה משתמש באפשרות אחסון בענן, הנתונים שלך מאוחסנים מרחוק, ואתה יכולה לגשת אליהם מכל מקום ברחבי העולם. זהו יתרון כאשר הצוות שלך נמצא באזור זמן אחר, או שהכבודה שלך דורשת נסיעות תכופות. יתר על כך, אחסון בענן עוזר לתהליך של שיתוף פעולה, במיוחד כאשר הצוות של החברה שלך מפוזר באופן עולמי.

אחסון בענן מקל על ארגונים ועסקים גדולים וקטנים ונותן גישה לעובדים בכל זמן ומקום כמו כן הוא גם יאפשר לך כעובד לעבוד מחו״ל וגם מהבית, תוך גישה לנתונים הנדרשים דרך האינטרנט.

עלות תועלת כיתרון לאחסון בענן

כאשר אנו מאחסנים נתונים בכוננים קשיחים או אפשרויות אחסון אחרות, אנו צריכים לשלם עבור רישיונות תוכנה ועידכונים כאלה ואחרים.

לחלופין, באחסון בענן, הכל כלול בחבילה החודשית באופן אוטומטי. על-ידי שימוש באחסון בענן אנו לא נצטרך יותר להשקיע בתשתית יקרה, חברת האחסון בענן תספק אותה.

יתרה מכך, במקרה של תקלות ועידכונים אין צורך להזמין איש מקצוע שיבצע בשבילנו את העבודה מכיוון שהכל ינוהל על-ידי אחסון הענן. זהו יתרון משמעותי מאוד מכיוון שהוא עוזר לך לחסוך עלויות יקרות ומיותרות.

להלן מספר אלטרנטיבות שיעזרו לנו לחסוך אפילו עוד יותר כשזה נוגע באחסון שלנו:

גוגל דרייב

Google Drive מציע אחסון בחינם שיכול לשמש גם אנשים פרטיים, כמו כן גם, משפחות וכמובן עסקים. גוגל מספקת 15GB של אחסון חינם לכל המשתמשים בלי הבדל.

בנוסף לאחסון הקבצים שלך או של העסק שלך ב-Google Drive, הנך יכול גם להשתמש בפלטפורמת הענן הזו כדי ליצור מספר רב של פעולות כמו מסמכים וגיליונות אלקטרוניים, לטפל במשימות משרדיות עם G Suite, ואפילו לאחסן תמונות וסרטונים. אתה יכול גם לשתף, לערוך ולשתף פעולה בקבצים עם אחרים מכל מקום. לא רק שהאפליקציה נוחה לשימוש ומאוד יעילה היא גם זמינה כאפליקציה כמעט לכל מכשיר חכם ולא רק למכשירים של גוגל.1

האחסון של מיקרוסופט

OneDrive של מיקרוסופט מגיע כבר משולב במערכות ההפעלה של Windows, כך שאינך צריך להוריד אפליקציות נוספות אם אתה משתמש במחשב של החברה. אפליקציית Microsoft Photo יכולה לסנכרן את התמונות שלך וכמובן גם את הסרטונים שלך בכל המכשירים שלך, בעוד שמשתמשי Mac יכולים להוריד אפליקציה לסנכרון חומרים בין מכשירי Apple. מה שהופך את האחסון הזה לנגיש וזמין לכל המשתמשים בכל רחבי העולם, בין אם יש להם מכשירים של Windows ובין אם לא.

OneDrive מספק 5GB בחינם לבעלי כל מכשירי Windows, ומי שיש לו מנוי Office 365 מקבל עד 1TB של שטח פנוי.2

hubiC

hubiC מציע אחסון של 25GB בחינם לכולם. זוהי אפשרות אחסון אירופאית מאובטחת והיא מגיעה עם רמת אבטחה גבוהה מאוד.

הנתונים של המשתמשים מאוחסנים בשלושה אתרים שונים בהחלט.

 אתה יכול לאחסן מגוון רחב של נתונים כגון: מוזיקה, סרטונים, תמונות ותקליטים אישיים ולהישאר בבטיחות מלאה.

hubiC מאפשר לך להעלות קבצים בעצמך או להשתמש באפליקציית hubiC לסנכרון חלק.

אתה יכול לגשת למערכת ענן זו דרך כל דפדפן אינטרנט מה שהופך את הפלטפורמה לנגישה ונוחה.3

Dropbox

Dropbox הוא אחד משירותי האחסון בענן הפופולריים ביותר.

המשתמשים בשירותיו יכולים להשתמש בו כדי ליצור מצגות, לעבוד למרחקים ארוכים, לאפשר למספר אנשים לצפות בקבצים שלהם ולהגיב עליהם, לשפר או לשחזר כל חומר שעבדת עליו במהלך 120 הימים האחרונים.

Dropbox מציעה 2GB של אחסון בחינם. המשתמש יכול גם להרוויח אחסון חינם נוסף על ידי השלמת משימות כגון קריאת הדרכה או חיבור חשבון מדיה חברתית. קל להרוויח עד 20GB בחינם. כמובן שכל משתמש יכול לקנות שטח במידת הצורך ותכניות אחסון טרה-בייט זמינות לעסקים.4

MEGA

היתרון המשמעותי של הפלטפורמה לאחסון הזו שהיא מציעה גישה מיידית לאחסון חינמי של 50GB, שבו המשתמש יכול להשתמש לאחסון של מגוון רחב של נתונים כגון: תמונות, מסמכים, סרטונים ועוד או כמו כן גם לשיתוף מספר רחב של קבצים. ניתן לגשת ל-MEGA ממכשירי iOS, Android, Blackberry ו-Windows. השירות מספק כלי בשם MEGAsync שמשתמשי Windows, Mac ו-Linux יכולים להשתמש בו באופן כזה שהם פשוט צריכים לגרור ולשחרר קבצים לתיקיה לאחסון MEGA בקלות, מה שהופך את מגה לאחסון נוח וקל לכל משתמש בכל פלטפורמה.5

אמזון דרייב

כל חברי אמזון פריים מקבלים אחסון בלתי מוגבל לתמונות ב-Amazon Cloud Drive. כל לקוחות אמזון נהנים מ-5GB של אחסון רב תכליתי חינם. שיטת אחסון זו אידיאלית לאנשים עם סמארטפונים שיש להם שטח אחסון מוגבל.  משתמשים יכולים להשתמש באמזון דרייב מכל מכשיר. ללא הבדל שתלוי באיזה מכשיר הם משתמשים.

אמזון אמנם מציעה אחסון בענן אמזון דרייב למי שאינם חברי פריים, אך למרבה הצער, הוא לא האלטרנטיבה החסכונית ביותר מכיוון שהוא מגיע עם תג מחיר חודשי.6

חסוך כסף – בחר אחסון בענן בחינם

האם אתה צריך לשלם עבור אחסון בענן? בהתבסס על המגוון שהוצג לעיל המלא באפשרויות האחסון החינמיות, התשובה היא לא מוחלט.

אין סיבה שנשלם עבור אחסון כאשר אנו יכולים לאחסן בבטחה את הקבצים שלנו בענן בחינם.

לא משנה באיזה שירות תבחרו, תוכלו למצוא שירות שעונה על הצרכים שלכם מבלי לשלם תשלום חודשי.

כדי לבחור שירות אחסון בענן, תרצה להשוות בין האפשרויות השונות הזמינות. קבע כמה מקום אתה צריך, ולאחר מכן העריך את היכולות של כל חברת אחסון ענן מכובדת. ביצוע השוואה הוא הדרך הנכונה למצוא את ההתאמה הטובה ביותר.

1
Cloudwards, What Is Google Drive and How Does it Work? – A 2022 Guide 2
Digital Trends, What is OneDrive? 3
hubiC, Prices 4
Digital Unite, What is Dropbox? 5
Cloudwards, MEGA Review 6
Amazon, What Is Amazon Drive?
This entry was posted in tech and tagged .