לחשוב בצורה יצירתית ולשקול השקעה בחו”ל

גיוון תיקים זה מפתח להצלחה כלכלית

סינגפור, בריטניה , אוסטרליה, וארה”ב הן אופציות מעניינות להשקעות פוטנציאליות

כשזה מגיע להשקעות, הישראלים לא צריכים להרגיש שהם מוגבלים רק לחברות מקומיות. זה מאוד חשוב לחברה הישראלית להתחיל לשקול השקעה בחו”ל כדי לגוון את עושרה. זה במיוחד חשוב לצעירים שמתחילים לעבוד ולהתחיל לתכנן איך להשקיע את הכסף שלהם בצורה חכמה שתאפשר להם הרבה חופש בעתיד ואולי אפילו יכולת פרישה מוקדמת. תיק בינלאומי הוא אוסף של מניות ונכסי הון אחרים המתמקדים בשווקים גלובליים ולא בשווקים מקומיים. כאשר הוא מתוכנן כהלכה, הוא מספק למשקיע חשיפה לשווקים מפותחים ומתעוררים וגיוון.

 יתרונות ההשקעה בהזדמנויות בינלאומיות

היתרונות העיקריים של סיכויי השקעות זרות:

גיוון תיקים:

השקעות תיקים זרות מאפשרות למשקיעים לגוון את התיקים שלהם בקנה מידה גלובלי בקלות. משקיע יכול לגוון את קרן ההשקעות שלו כדי להשיג תשואה מותאמת יותר לסיכון.זה יכול להגביר את הכוח הפיננסי של המשקיע בישראל. ​​אם אתה מעוניין בהשקעות זרות ולגוון את התיק שלך, יכול להיות יתרון לעבוד עם יועץ השקעות. הם יוכלו לעזור לך ליצור אסטרטגיה יעילה המבוססת על תיאבון הסיכון שלך.1

אשראי בינלאומי:

משקיעים עשויים לקבל אשראי גם במדינות אחרות, מה שיאפשר להם להשתמש במינוף גדול יותר ולהרוויח תשואה גדולה יותר על השקעת ההון שלהם. לכן הכי חשוב לא לפחד לנסות ולא לפחד שזה יהיה מסובך. ככל שתקראו יותר על הנושא, תוכלו להרגיש יותר ויותר בנוח לנסות לקבל אשראי בינלאומי.

במקרה של אשראי בינלאומי, אל תהססו להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת לקבל את הייעוץ האסטרטגיות הטובות ביותר להמשך הדרך. כמו במציאות השקעה רבות אחרות, זה משהו שהופך קל יותר עם הזמן ועם יותר ניסיון.

גישה לשווקים עם פרופילי סיכון-תשואה משתנים:

אם משקיעים רוצים רווחים גבוהים יותר, הם צריכים להיות מוכנים לקחת על עצמם יותר סיכונים. שווקים מתעוררים יכולים לספק פרופיל סיכון-תשואה מובהק למשקיעים. יחד עם זאת, שווקים מפותחים, כמו ארה”ב, יכולים להציע תשואות יציבות אך מעט נמוכות. לכן מאוד חשוב למשקיעים הישראלים לעשות מחקר על הדרכים הכי מוצלחות לגיוון ההשקעות. הכי חשוב לא להבין מה רמת הסיכון האישית שאתם מרגישים בנוח לקחת עם פורטפוליו ההשקעות שלכם. ברגע שתענו על השאלה הזאת, תהיו מוכנים למצוא את רמת הגיוון הכי מתאימה לסיטואציה האישית שלכם.

גיוון מטבעות:

כאשר משקיעים קונים מניות לתיק בינלאומי, הם קונים גם את המטבעות שבהם רשומות המניות. מכאן שאם ערכו של מטבע החוץ יורד, התיק של המשקיע בחו”ל עוזר לפצות על תנודות המטבע. וזאת שוב דוכמא לחשיבות הגיוון. אתם תהיו מוגנים יותר מהפסדים אם ההשקעות שלכם לא יהיו רק בסוג אחד של מטבע לדוגמא.

מובן מאליו שלא כל המטבעות והזדמנויות ההשקעה נוצרו שווים. מדינות זרות מסוימות עשויות לספק הזדמנויות טובות יותר מאחרות ותמיד מומלץ לעשות מחקר מעמיק לפני שמתחייבים להשקעה כלשהי.

סינגפור

הודות לקישורים הבינלאומיים החזקים שלה, סינגפור היא אחת מהמרכזים המסחרים ומסחר מובילים של  .2ASEAN הכלכלה חזקה בייצוא, בעיקר מוצרי טכנולוגים למינהם ותרופות. ענפי התיירות, הקמעונאות והשירותים הפיננסיים הם תחרותיים ופעילים במיוחד. עם המצב העולמי הנוכחי בשליטה ופעולות תקציביות חזקות, הכלכלה בדרך להתאוששות אמיתית. למעשה, קרן המטבע הבינלאומית צופה צמיחה של 5.2 אחוזים בתוצר הריאלי ב-2021.

ישראלים המעוניינים להשקיע בסינגפור יכולים לבדוק את האפשרויות הבאות:

תעודות סל של Straits Times Index (STI): STI היא תעודת הסל הידועה ביותר בסינגפור. הוא עוקב אחר 30 העסקים המובילים בבורסה בסינגפור. כאשר אתה משקיע בתעודת סל, הנכסים שלך מגוונים הרבה יותר מאשר אם קנית מניה בודדת.והגיוון הוא מאוד חשוב. נכון ל-30 בספטמבר 2021, ל-STI ETF יש תשואה של 10 שנים של 4.58 אחוז.3

אגרות חוב חיסכון בסינגפור (SSBs): SSBs הם עוד מכשיר השקעה פופולרי מבוקש למקומיים ומשקיענים בינלאומיים כמקור לתשואות עקביות, אם לא יוצאות דופן. במקרה של SSB, המנפיקה היא ממשלת סינגפור, שיש לה מוניטין ללא דופי. עם זאת, בעוד ש-SSBs אמינים, לא סביר שהם יהפכו אותך לעשיר בעצמם. מניות אחרונות מספקות תשואות שנתיות ממוצעות של בערך 1.45 אחוז.4 עם זאת, זה בהנחה שאתה שומר אותם במשך כל 10 השנים עד לבשלות. גם חשוב לזכור שזה יכול להיות רק חלק מהפורטפוליו המגוון שלך.

בריטניה

עם צמיחה חזקה של 7.2 אחוז5 התמ”ג ב-2021 וחזוי של 5.5% לשנת 2022, בריטניה נמצאת במצב מאוד טוב. הצמיחה מונעת על ידי התחדשות בצריכה, במיוחד של שירותים. האינפלציה צפויה לעלות עקב העליות האחרונות במחירי הסחורות וצמיחת תוצר איתן. עם זאת, הוא צפוי להישאר מתחת ליעד האינפלציה של שני אחוזים.לכן בריטניה מהווה הזדמנות מעניינת למשקיע הישראלי המחפש לגוון את הנכסים שלו.

ישראלים המעוניינים להשקיע בבריטניה יכולים לבדוק את האפשרויות הבאות:

תעודות סל של MSCI: תעודות סל הן תעודות סל פשוטות6 להשקעה בבריטניה. הם נותנים למשקיעים חשיפה מגוונת בהשקעה אחת שניתן לסחור בה כמו במניות. קרן MSCI United Kingdom Index היא תעודת הסל הפופולרית ביותר בשוק למקומיים ובינלאומיים, המספקת חשיפה לחברות גדולות ובינוניות בבריטניה. לתעודת הסל MSCI יש תשואה של 10 שנים של 4.79 אחוז7 נכון ל-30 בספטמבר 2021.

100 המניות המובילות של FTSE: מדד FTSE 100 משקף את 100 העסקים המובילים בבורסת לונדון לפי שווי שוק. ה-FTSE 100 צמח ב-654 אחוז במחיר וב-1,377 אחוז בתשואה הכוללת בין 1984 ל-2019. זה משווה ל-5.8 אחוז8 לתשואת מחיר שנתית ותשואה כוללת שנתית של 7.8 אחוז על בסיס שנתי. AstraZeneca, Unilever וחברות מובילות אחרות רשומות ב-FTSE.

קנדה

בשל ביקוש בינלאומי חזק, הכלכלה הקנדית צפויה לצמוח ב-6.1% ב-2021 וב-3.8% ב-2022.

ישראלים המעוניינים להשקיע בקנדה יכולים לבדוק את האפשרויות הבאות:

iShares S&P/TSX 60 Index ETF: תעודת הסל של iShares S&P/TSX 60 Index, שהוקמה בשנת 1990, הייתה תעודת הסל הראשונה בעולם. כאחת מתעודות הסל הגדולות והנזילות בקנדה, היא מספקת חשיפה לתאגידים קנדיים גדולים ומבוססים. נכון ל-30 בספטמבר 2021, לתעודת סל זו יש תשואה של 10 שנים של 9.21 אחוז.9 זה יכול לייצג החזר יפה למשקיע הישראלי.

נדל”ן: שוק הנדל”ן הקנדי היה יציב לאורך כל השנים. עם זאת, נזילות נמוכה גורמת לעיכוב בעסקאות, ושפל כלכלי עלול לגרום להפחתת שכר הדירה. כתוצאה מכך, עליך להיות בעל פרופיל בסיכון גבוה כדי לעסוק בשוק הנדל”ן הקנדי. באוגוסט 2021, מחירי הדירות בקנדה עלו 12.2 אחוז10 משנה לשנה. נדל”ן תמיד מהווה אופציה פופולרית עם ישראלים שכבר מספר שנים יוצאים לשווקים בינלאומים לקניית והשכרת נדל”ן. לפעמים אפשר אפילו למצוע בשווקים מומחים שיש להם נסיון עבודה עם משקיענים ישראלים.

ארצות הברית

התמ”ג של ארצות הברית צפוי להתרחב ב-6.9 אחוז11 ב-2021 וב-3.6 אחוזים ב-2022. תמריצים פיסקאליים משמעותיים ותוכנית חיסונים מהירה סייעו להתאוששות הכלכלית. כתוצאה מכך, שיעור האבטלה יישאר נמוך, והרווחים הגדלים, המענקים הפדרליים וצבירת החיסכון של משק הבית יניעו את ההוצאות. משהו חשוב למשקיע הישראלי לעקוב אחריו כשמתכננים השקעה בשוק האמריקאי זה מצב האינפלציה. תתייעצו עם מומחים שיעזרו לכם להחליט מה הזמן הנכון להשקיע ואיזו רמת גיוון תעזור לכם לקבל את ההחזרים שאתם רוצים.

ישראלים המעוניינים להשקיע בארצות הברית יכולים לבדוק את האפשרויות הבאות:

SPDR S&P 500 ETF: מדד S&P 500 נחשב בדרך כלל לאינדיקטור היחיד הטוב ביותר של מניות גדולות בארה”ב. SPDR ETF מספקת חשיפה לכמה מהחברות המובילות בארה”ב. זה הרבה יותר בטוח מהשקעה במניה יחידה. שלושת הענפים המובילים ב-S&P 500 הם טכנולוגיית מידע, שירותי בריאות ושירותי תקשורת, המהווים למעלה ממחצית מהמדד. לתעודת הסל SPDR 60 Index יש תשואה של 10 שנים של 16.5 אחוז12 נכון ל-30 בספטמבר 2021.

נדל”ן: המצב הנוכחי בעולם השפיע במידה ניכרת על כמה השקעות נדל”ן מסחריות ומגורים – במיוחד בתי מלון ושכירות עירונית. עם זאת, כלכלנים צופים כי ההחזר הממוצע על השקעה בנדל”ן (ROI) יגדל, כאשר הערכים יצמחו ב-10 אחוזים בשנה הקרובה. החזר ה-ROI הממוצע משנה לשנה הוא כרגע 11.1 אחוז.13 אפשרויות מעניינות הם בתים או דירות בערים בארצות הברית שחוות גדילה. משקיענים ישראלים יכולים לעשות מחקר על איזה חברות גדולות עוברות לערים או לאיזורים מסוימים. לפי המידע הזה, אפשר לתכנן איפה יהיה יותר ביקוש למגורים ולהתחיל לקנות נדל”ן באיזורים ההם. אפשר למצוא בעלי מקצוע ישראלים שרגילים לעבוד עם ישראלים מהארץ ברכישת נדל”ן בינלאומי. הם יוכלו להדריך אתכם ולעזור לכם להגיע למטרות שלכם. ושוב לא לשכוח להמשיך לגוון את ההשקעות.

אוסטרליה

הצריכה המקומית צפויה לגדול ב-5.1 אחוז14 בתוצר של אוסטרליה ב-2021 וב-3.4 אחוזים ב-2022. הצריכה תסייע בעליית משכורות והורדת שיעור החיסכון. אף על פי כן, חלק מהמגזרים במשק נותרים מוגבלים, וחדלות הפירעון תטפס מהרמות הנמוכות הנוכחיות.זה משהו חשוב לישראלים לזכור כשמסתכלים על אוסטרליה כאופציה לגיוון סל ההשקעות שלהם.

ישראלים המעוניינים להשקיע באוסטרליה יכולים לבדוק את האפשרויות הבאות:

iShares Global 100: תעודת הסל iShares Global 100 AUD Hedged מספקת למשקיעים חשיפה לכמה מהחברות הגדולות הבולטות בעולם הרשומות בעולם. תעודת סל זו מתמקדת במניות כחולות ומספקת למשקיעים “חשיפה למגוון רחב של תאגידים רב לאומיים משמעותיים בשווקים מבוססים ומתעוררים”. נכון ל-30 בספטמבר 2021, ל-iShares Global 100 AUD Hedged ETF יש תשואה של 10 שנים של 16.28 אחוז.15

נדל”ן: נכס אוסטרלי הוא אחת הדרכים החזקות ביותר שמשקיעים השתמשו כדי להגדיל את ההון והעושר שלהם. על פי מחקר עבור נכסים אוסטרליים כחולים על ידי הבורסה לניירות ערך האוסטרלית, התשואה לטווח ארוך נשארה 6.8 אחוז.16 יחד עם זאת, ההכנסה הממוצעת מדמי שכירות היא ארבעה אחוזים. דמי שכירות יכולים להיות השקעה פסיבית מוצלחת לישראלים שמשקיעים מרחוק. כדאי לנסות להבין מה האיזורים הכי רצויים או שצפויים להיות הכי רצויים באוסטרליה לפני שמתחילים לקנות.

1
Investopedia, International Portfolio 2
Association of Southeast Asian Nations 3
DrWealth, STI ETF: Price, Returns, Dividends, Investment Plans (2022) 4
Monetary Authority of Singapore, Singapore Savings Bonds 5
Organisation for Economic Co-operation and Development, United Kingdom Economic Snapshot 6
The Balance, How to Safely Invest in the UK Economy 7
BlackRock, iShares MSCI United Kingdom ETF 8
IG, What are the average returns of the FTSE 100? 9
BlackRock, iShares S&P/TSX 60 Index ETF 10
CEIC, Canada House Prices Growth 11
Organisation for Economic Co-operation and Development, United States Economic Snapshot 12
Fidelity, Performance & Risk: SPY 13
iPropertyManagement, Average ROI of Real Estate 14
Organisation for Economic Co-operation and Development, Australia Economic Snapshot 15
BlackRock, iShares Global 100 ETF 16
news.com.au, Property vs. shares: The investment that is more likely to make you rich